Terapia i wsparcie: uczucie pustki

Gabinet Ad Psyche » uczucie pustki

Uczucie życiowej pustki

Jak pozbyć się uczucia pustki?

Poczucie psychicznej pustki psychicznej może być wyjątkowo dotkliwe. Często dla każdego z nas to uczucie wygląda nieco inaczej. Czasem objawia się tak, że nie masz motywacji, nie jesteś szczęśliwy i nie możesz znaleźć nic do roboty. Dla innych osób to poczucie braku „tego czegoś w życiu”, co nadaje mu spójność i sens. Uczucie może być tak silne, że trudno z funkcjonować. Wyjście z tego stanu może być bardzo trudne, w wielu wypadkach zalecana jest pomoc specjalistów, którzy pomogą nam w dotarciu do tego, z czego ta pustka może wynikać.

Jednym ze sposobów wyjścia z pustki jest rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą o tym, co dzieje się w Twoim życiu i jak się czujesz. Następnie pomogą ci dowiedzieć się, co sprawia, że czujesz się pusty i jak to naprawić. W niektórych sytuacjach wystarczająca okaże się doraźna pomoc psychologiczna i wsparcie psychologa, ale bywają również przypadki, w których bardziej skuteczna jest długoterminowa psychoterapia.

Psychoterapia psychodynamiczna
Polecana usługa:

Psychoterapia psychodynamiczna

Podejście psychodynamiczne jest jednym z uznanych i zalecanych podejść terapeutycznych w leczeniu takich zaburzeń jak depresja, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, fobie i lęki oraz wielu innych problemów, z którymi mogą borykać się pacjenci. Psychoterapia psychodynamiczna wykorzystuje pracę przeniesienia i przeciwprzeniesienia, opartą na więzi, która jest budowana między terapeutą psychodynamicznym. Praca tym nurtem wiąże się z...