Terapia i wsparcie: przewlekły smutek

Gabinet Ad Psyche » przewlekły smutek

Objawy depresyjne

Co może oznaczać przewlekły, ciągły smutek?

Uczucie chronicznego smutku jest często ignorowane, ponieważ ludzie myślą, że to tylko faza przejściowa. Ale może to być związane z wieloma schorzeniami psychicznymi.

Nastrój danej osoby może wpływać na jej codzienne życie i relacje z innymi. Identyfikacja przyczyny może być trudna, ale gdy przewlekły smutek trwa dłużej niż dwa tygodnie, może to wskazywać na zły stan psychiczny pacjenta.

Osoba z przewlekłym smutkiem może również odczuwać inne objawy, takie jak drażliwość, trudności z koncentracją lub spaniem, utrata apetytu lub utrata wagi. Leczenie będzie zależeć od przyczyny, ale w większości przypadków najlepszym sposobem leczenia jest psychoterapia i/lub leki przeciwdepresyjne.

Jeśli doświadczasz przewlekłego smutku, ważne jest, aby zwrócić się o profesjonalną pomoc do psychologa lub psychoterapeuty, lub umówić się na wizytę u psychiatry.

Pomoc psychologiczna
Polecana usługa:

Wsparcie psychologiczne

Psycholog to profesjonalista, który został odpowiednio przeszkolony do udzielania wsparcia. Doraźna pomoc psychologiczna przeznaczona jest dla osób, którym trudno jest samodzielnie poradzić sobie z trudnymi sytuacjami, które pojawiają się w ich życiu. Wsparcie psychologiczne może być doskonałą formą pomocy, z której warto skorzystać, gdy czujemy, że trudno jest nam przejść samodzielnie przez wyjątkowo ciężkie sytuacje,...

Psychoterapia psychodynamiczna
Polecana usługa:

Psychoterapia psychodynamiczna

Podejście psychodynamiczne jest jednym z uznanych i zalecanych podejść terapeutycznych w leczeniu takich zaburzeń jak depresja, zaburzenia odżywiania, zaburzenia osobowości, fobie i lęki oraz wielu innych problemów, z którymi mogą borykać się pacjenci. Psychoterapia psychodynamiczna wykorzystuje pracę przeniesienia i przeciwprzeniesienia, opartą na więzi, która jest budowana między terapeutą psychodynamicznym. Praca tym nurtem wiąże się z...