Terapia i wsparcie: toksyczne relacje

Gabinet Ad Psyche » toksyczne relacje

Toksyczne relacje w związkuJak radzić sobie w toksycznym związku?

Toksyczny związek to taki, który ma negatywny wpływ na zdrowie psychiczne partnera. Może być źródłem wielu problemów psychologicznych. Psycholog lub psychoterapeuta może pomóc parom będącym w toksycznym związku wydostać się z tego i rozpocząć nowe, szczęśliwsze życie.

Nie ma jednej słusznej metody radzenia sobie z toksycznymi relacjami. W niektórych przypadkach związek można naprawić uczestnicząc w terapii par lub własnej psychoterapii indywidualnej. Zdarzają się jednak też takie, gdzie rozstanie lub rozwód są jedynym wyjściem, które w dłuższej perspektywie bywa słuszne.

Warto zdać sobie sprawę z tego, że można żyć inaczej i tak naprawdę szkoda czasu na bycie w toksycznych relacjach z partnerem. Oczywiście to nie jest takie proste, zwłaszcza gdy sytuacja tyczy się małżeństwa lub związku, w którym pojawiają się dzieci. Jednak na pewno warto jest próbować różnych metod naprawy (a zerwanie należy traktować jako jedną z nich) sytuacji, bo gdy tego nie podejmiemy skazani jesteśmy na bycie nieszczęśliwym. Co z kolei prowadzi do wielu różnych problemów psychicznych. Tych mniej i bardziej poważnych, a nawet do chorób takich jak depresja. Dlatego niskiej jakości relacji, lub wręcz toksycznego związku na pewno nie można ignorować, i pozwalać na to aby nasze relacje z partnerem tak słabo funkcjonowały.

Terapia par - psychoterapia
Polecana usługa:

Terapia par

Terapia par jest formą pomocy zarówno dla pacjentów pragnących poprawić jakość swojego związku, jak i tych, których związki nie funkcjonują dobrze. Terapia par pomaga lepiej zrozumieć partnera i siebie. Własne i partnera potrzeby, pragnienia, cele i marzenia. Ustalić wspólne cele, na które powinna być ukierunkowana psychoterapia. Także pozwala i daje czas na wysłuchanie tego, co...

Psychoterapia grupowa
Polecana usługa:

Psychoterapia grupowa

Psychoterapia grupowa może być doskonałą formą pracy nad różnymi problemami – takimi jak depresja, lęki (zwłaszcza społeczne), zaburzenia odżywiania, a także zaburzenia psychotyczne. Grupy psychoterapeutyczne są ukierunkowane na określony typ pacjentów, zmagającymi się z podobnymi dolegliwościami. Psychoterapia grupowa jest definiowana jest jako odpowiednia forma leczenia, w której nacisk kładziony jest na problemy całej grupy, a...