Terapia i wsparcie: bezsenność

Gabinet Ad Psyche » bezsenność

kłopoty z bezsennością

Leczenie bezsenności

Problemy ze snem mogą być niezwykle męczące i niewygodne. Jest to stan, który dotyka wielu ludzi i może powodować brak energii lub koncentracji w ciągu dnia. Może również sprawić, że będą drażliwi i niespokojni. Oto niektóre z powodów, dla których nie należy ignorować problemów ze snem.

Osoby cierpiące na problemy ze snem często mają problemy z zasypianiem lub utrzymaniem snu, mają nieregularny harmonogram snu lub wstają zbyt wcześnie rano. Istnieje wiele różnych rodzajów zaburzeń snu, ale bezsenność jest jednym z najczęstszych. Bezsenność występuje wtedy, gdy masz problemy z zasypianiem w nocy, ponieważ jesteś zestresowany pracą lub innymi rzeczami, które dzieją się w twoim życiu.

Istnieje wiele metod pokonywania bezsenności, w tym psychoterapia jak i leczenie farmakologiczne.

Psychoterapia jest zwykle pierwszym wyborem w leczeniu problemów ze snem, ponieważ pomaga w leczeniu pierwotnej przyczyny problemu, a nie tylko skupianiu się na objawach.

Psycholog lub psychoterapeuta może pomóc Ci w problemach ze snem poprzez sesje psychoterapii. Jednak należy wiedzieć, że jest to proces, który trwa wiele miesięcy. Niekiedy słusznym jest włączenie do terapii odpowiednich leków, które przepisze nam lekarz psychiatra.

Nie zawsze kłopoty z zasypianiem mają swoje podłoże w problemach psychicznych, warto zdiagnozować swoja bezsenność także pod innym kątem. Istnieją specjalistyczne kliniki snu, w które zapewniają specjalistyczną pomoc w leczeniu bezsenności wynikającej z wielu czynników.

Jednak wizyta u psychologa lub psychoterapeuty jest jednak zawsze wskazana w przypadku bezsenności. W niektórych przypadkach specjaliści Ci gdy zauważą inne niż psychiczne podłoże naszych trudności z zasypianiem mogą nam polecić wizytę w fachowej poradni, która leczy takie zaburzenia.

Poradnia psychiatryczna
Polecana usługa:

Farmakoterapia

Gdy w procesie leczenia psychicznego istnieje konieczność włączenia leków należy zwrócić się do psychiatry. W przeciwieństwie do psychologa i psychoterapeuty jest to specjalista uprawniony do wypisywania recept. Podczas konsultacji i wywiadu psychiatra będzie w stanie stwierdzić czy zalecaną opcją dla pacjenta jest jedynie psychoterapia czy też należy włączyć terapię farmakologiczną. Zdarza się, że dobrym jest połączenie...