Terapia i wsparcie: agresja

Agresja - terapia

Jak można poradzić sobie z agresją?

Agresja nie zawsze jest negatywnym zachowaniem i stwierdzono, że w pewnych sytuacjach jest korzystna. Bywa naturalną ludzką reakcją na stres, ale może być bardzo niebezpieczna, jeśli nie jest kontrolowana. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się radzić sobie z agresją.

Jednym z najlepszych sposobów radzenia sobie z agresją jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy psychologa lub psychoterapeuty. Ci specjaliści mogą pomóc Ci zidentyfikować podstawową przyczynę Twojej agresji i opracować strategie, które pomogą Ci radzić sobie z emocjami i stresem w zdrowszy sposób.

Przyczyna agresji nie zawsze jest jasna, ale może być wynikiem wielu czynników. Należą do nich poczucie zagrożenia, poczucie bezsilności lub uczucie frustracji. W leczeniu agresji może być odpowiednia psychoterapia – psychodynamiczna bądź poznawczo-behawioralna. Psychoterapeuci są przeszkoleni do tego, aby pomóc ludziom lepiej zrozumieć ich agresję i to, jak powinni reagować, gdy czują, że znów się pojawia.

Interwencja psychologa
Polecana usługa:

Interwencja kryzysowa

Interwencja kryzysowa jest usługą świadczoną przez psychologa – interwenta kryzysowego. Bywa szczególnie pomocna pacjentom, którzy przeżywają wyjątkowo ciężki okres w życiu. Może dotyczyć to trudnych i burzliwych chwil związanych np. z rozwodem, rozstaniem, żałobą, czy też doświadczoną z jakiegoś względu traumą. Na początku sesji interwenient kryzysowy stara się dowiedzieć jak najwięcej o tym, co dzieje...