Kategoria: Psychoterapia

Gabinet Ad Psyche » Psychoterapia

Informacje i wiedza o psychiaterapii

Artykuły i porady z zakresu wiedzy o psychoterapii

Eksperckie artykuły i poradniki zawierające profesjonalną wiedzę oraz użyteczne informacje o przebiegu procesu psychoterapii, nurtach terapeutycznych i gabinetach terapeutów.

Chcemy aby opublikowane artykuły mogły ułatwić pacjentom korzystanie z usług fachowców z dziedzinie leczenia psychicznego, pomagały rozwiewać wątpliwości i ułatwiały podjęcie decyzji o rozpoczęciu psychoterapii.

Informacje tu przedstawione powstały w oparciu o wiedzę ekspertów – wykształconych psychoterapeutów, zawodowo świadczących usługi terapeutyczne.

Współpracujemy z psychoterapeutami

Jesteś ekspertem w zakresu psychoterapii lub specjalizacjach pokrewnych – takich jak psychologia i psychiatria?
Zostań naszym profesjonalnym autorem!

Oferujemy współpracę partnerską z profesjonalistami zajmującymi się zawodowo świadczeniem psychoterapii. Jesteśmy otwarci na różne formy partnerstwa. Możesz dzielić się swoja wiedzą publikując artykuły podpisane Twoim nazwiskiem, nazwą działalności lub marką. Umożliwiamy promocję Twojego prywatnego gabinetu lub profilu na portalu ZnanyLekarz.

Spis artykułów w kategorii psychoterapia

Poniżej możesz znaleźć publikacje o psychoterapii napisane przez renomowanych terapeutów lub powstałe w wyniku współpracy merytorycznej ze specjalistami:

Czy psychoterapia pomaga?
Wpis

Czy psychoterapia rzeczywiście pomaga pacjentom?

Osoby, które dopiero zastanawiają się nad podjęciem psychoterapii często zastanawiają się nad tym, czy rzeczywiście będzie to dla nich odpowiednia forma pomocy, która umożliwi im uporanie się ze swoimi dolegliwościami. Czy psychoterapia działa na każdego i na każde zaburzenia? Co takiego dzieje się w trakcie psychoterapii? Postaramy się przybliżyć ten temat w poniższym artykule!  Powody,...

Objawy wypalenia zawodowego
Wpis

Wypalenie zawodowe: przyczyny i objawy syndromu wypalenia

Wypalenie zawodowe stanowi poważny problem, który dotyka wielu osób pracujących w stresujących lub wymagających warunkach. Proces ten może prowadzić do negatywnych skutków zarówno dla jednostki, jak i dla organizacji, w której pracuje. Rozpoznanie przyczyn i objawów wypalenia zawodowego może być pierwszym krokiem w kierunku znalezienia właściwego wsparcia i leczenia. W tym artykule omawiamy problem wypalenia...

Opinie o psychoterapii psychodynamicznej
Wpis

Psychoterapia psychodynamiczna: opinie pacjentów

Terapia psychodynamiczna pozwala przepracować wiele problemów tkwiących w nas głęboko. Ta forma terapii nie jest tylko powierzchownym „łataniem” dotykających nas objawów, a raczej dojściem do ich źródła. Indywidualny proces terapeutyczny prowadzony psychodynamicznie zazwyczaj nie kończy się po kilku spotkaniach, a często trwa nawet latami. Pomimo tego, część pacjentów świadomie wybiera psychoterapię psychotoniczną ponieważ w ich...